pos aquí estem, a l'illa nord ja i encarant el tram final del viatget...
aquests dies, ja no recordo ni la última nota que vaig fer, hem estat acabant l'illa sud, hem fet costa est des de Christchurch fins a Nelson i després cap a l'
A Nelson varem coincidir amb l'Anzac, el dia que NZ i Austràlia recorda els morts de les guerres mundials, total que ja ens veus a natros a les 6 del matí esperant que passin els gaiters, militars, polis, bombers, escoltes... en currua pel carrer i la cerimònia... interessant.
A l'
Després del track va venir la cagalera... sisi, ja la trobàvem a faltar en aquest viatge, i va aparèixer a la nit de després de la travessa: una puta nit de vòmits i diarrea... no se si va ser el burguer king que varem anar, l'aigua sense tractar que havia begut o les putes mosques (sand flies) que aquí mosseguen i es caguen i de vegades provoquen això però porto 3 dies amb el tema... quin merder!!!
El ferry d'una illa a l'altre son 2 horetes, temps per no fer res igual una mica que el què hem vist de l'illa nord aquests 2 dies... Welligton i Napier, la capital i una ciutat que potser els arquitectes li troben la gràcia però jo no li he trobat, doncs és una ciutat que va ser destruïda per un terratrèmol i quan la varen reconstruir estava de moda l'art decó... l'únic deco bo que hi ha hagut jugava al barça...
En fi, que ara estem a Tapu i que pinta diferent al què hem vist fins ara de l'illa nord...
seguirem informant!!!
Salut a totes (i tots)
dilluns, 2 d’agost del 2010
a l'illa nord!
Subscriure's a:
Comentaris del missatge (Atom)
Cap comentari:
Publica un comentari a l'entrada